Adolf Zika Adolf Zika Photography
KNIHY

CHARISMA

Charisma je výjimečná lidská vlastnost vyznačující se osobním kouzlem, nezávisle na vzhledu i chování. Takový člověk má vysoce vyvinuté komunikační a přesvědčovací schopnosti, se kterými dokáže ovlivňovat ostatní lidi. Je to určitá konstelace sociálních a emocionálních dovedností, které ale člověk používá zcela přirozeně.

Tímto krátkým popisem zcela mimořádné lidské vlastnosti začíná úvod knihy a dává jakýsi návod, jak se dívat na záměr autora. Novou knihu zasvětil fotograf a filmový dokumentarista portrétní fotografii, na které zachycuje výjimečnost a vnitřní kouzlo osobností z oblasti kulturního, společenského a běžného života. Jedná se o osobnosti jak české, tak i zahraniční, které ho na jeho cestách zaujaly. Autor vás také příběhem u každé kapitoly nechá nahlédnout do celého tvůrčího procesu vzniku každé fotografie. Do ruky se vám tak dostane zcela výjimečná kniha!Vydavatel: Presco Group a.s.; 2017
E-mail: info@pg.cz, tel. +420 222 922 040
nebo na internetu www.presco.cz

IN THE SHADOW OF LIGHT

IN THE SHADOW OF LIGHT neboli Ve stínu světla je v pořadí již šestá kniha fotografa Adolfa Ziky, která vychází u vydavatelství PRESCO GROUP, a.s., jenž je zároveň autorovým hlavním vydavatelem černobílých kalendářů. Poměrně výpravná publikace, která může vyvolat úsměv na rtech už jen pro svou netradiční obálku, má 150 stran a jako druhá černobílá kniha autora tak navazuje na úspěšnou a dnes už vyprodanou první knihu Luxurious Luminiscence. Oproti předchozí publikaci se nejedná pouze o černobílé akty, ale také o syrové portréty osobností, či pohledy do krajiny, kde se zastavil čas. V každém případě umělecké aktové fotografie převažují a tvoří tak hlavní kostru povedené publikace.Vydavatel: Presco Group a.s.; 2010


ONE YEAR OF MY LIFE

Kniha se kompletně jmenuje One Year of My Life in 3285 Pictures by Adolf Zika in cooperation with Leica neboli Jeden rok mého života ve 3285 fotografiích od Adolfa Ziky ve spolupráci se společností Leica. Jedná se o celosvětově unikátní fotografický projekt, popisující jeden rok všedního i nevšedního života fotografa a režiséra Adolfa Ziky. Každý den je chronologicky zaznamenán v devíti fotografiích tak, aby každá z nich nejlépe vystihovala konkrétní moment, činnost, časové období. Každý měsíc je opatřen charakteristickým osobním komentářem autora.
Vydavatel: Mladá fronta; 2009
Objednávka: Mladá fronta – divize Knihy, Pod Kotlářkou 3, 150 00 Praha 5 – Košíře
e-mail: prodej@mf.cz, tel. 225 347 284 nebo na internetu www.mf.cz, www.bookcafe.cz, www.kniha.cz6 DAYS AND 24 HOURS OF LE MANS

Adolf Zika, jakožto velký nadšenec motosportu a vášnivý řidič klasických a sportovních vozidel, pro tentokrát odbočil od své hlavní tvorby černobílých uměleckých fotografií a vytvořil na zakázku závodního týmu knihu z prostředí závodních vozů, jemu tak blízkých. Dvě knihy v jednom balení dokumentují nejslavnější automobilový závod světa v černobílém a v barevném pojetí.
Tato netradičně pojatá publikace vznikla v limitovaném nákladu za podpory firem Hasselblad a Leica.

Vydavatel: Convers Menx; 2007LUXURIOUS LUMINESCENCE

Tato kniha je černobílou, částečně retrospektivní, poměrně výpravnou a luxusně adjustovanou publikací fotografií Adolfa Ziky s příznačným názvem Luxurious Luminescence.
Vydavatel: Presco Group a.s.; 2006
PORTFOLIO – ADOLF ZIKA, 1997-2003

Publikace fotografií Adolfa Ziky, jako shrnutí tvorby za období 1997 až 2003.

Vydavatel: Zipo film; 2003

PORTFOLIO – ADOLF ZIKA, 1995-1999

Publikace fotografií Adolfa Ziky, jako shrnutí tvorby za období 1995 až 1999.
AUTORSKÉ PROJEKTY

POSLEDNÍ KNIHA STOLETÍ
„JEDEN DEN V ŽIVOTĚ ČESKÉ REPUBLIKY“

Tato výpravná publikace byla největším knižním projektem roku 2000. Adolf Zika do projektu zapojil na 120 profesionálních fotografů z České republiky a dalších čtyř zemí světa, kteří fotografovali 10.10.2000 jeden všední den v životě České republiky.
Vydavatel: Zipo film; 2000A1GP SEASON 2006/2007
– WORLD CUP OF MOTORSPORT

Vášeň pro rychlá kola opět na chvíli zvítězila nad krásou ženského těla a odvála Adolfa Ziku na pouť jedenácti závodů po celém světě. Oficiální kniha seriálu formule A1, mistrovství světa motosportu, dokumentuje emoce, napětí i radost z úspěchu a je obohacena o detailní pohledy do zákulisí každého závodu. Tato obsáhlá publikace fotografií dokumentujících dramatické okamžiky sezóny je doplněna i o výsledky ze všech závodů, publikována v anglickém jazyce a distribuována do čtyřiadvaceti zemí světa.
Vydavatel: BPA; Zipo film; A1 GP; 2006
PROJEKTY V KOOPERACI

OSOBNOSTI ČESKÉ REKLAMNÍ A MÓDNÍ FOTOGRAFIE

Kniha prezentující portfolia nejvýznamnějších osobností na poli reklamy a módy v České republice. Publikace obsahuje soubory zakázkových fotografií a komerčních realizací s figurální tématikou a klade si za cíl upozornit na nesporné hodnoty zakázkové fotografie ve vztahu k výtvarnému umění.
Vydavatel: Atemi CZ; Zipo film; 2002


AKT

Kniha zobrazující celou šíři možných přístupů k fotografování aktu, různorodost stylů a autorských postupů, nejrůznější techniky a možností experimentování. Zahrnuje fotografie jak Adolfa Ziky tak například i Františka Drtikola, Jana Saudka, Roberta Vana, Sáry Saudkové a mnoha dalších fotografů známých jmen. Kniha vyšla i v polském jazyce.
Vydavatel: Zoner Press; 2007